Udana inauguracja w wykonaniu Orła.

• autor: orzeleku, 2018-08-20 12:40

Orzeł Urzędów pokonał w meczu inauguracyjnym Tęczę Kraśnik 4-1 (2-0).

W niedzielne słoneczne popołudnie, Orzeł Urzędów podejmował na własnym stadionie Tęczę Kraśnik. Zgromadzona tego dnia, liczna publiczność nie mogła narzekać na brak emocji.

Pierwsza połowa spotkania, to przewaga "Orła". Licznie stworzone sytuacje bramkowe nie znajdywały drogi do objęcia prowadzenia. W 12'. sytuację stworzył sobie Zbigniew Szczepański. Krótkie przyjęcie i oddanie celnego strzału umożliwiło naszym zawodnikom wyjść na prowadzenie. Nieliczne sytuacje stwarzał rownież Tęcza, lecz nie przynosiło to żadnego efektu. W 30' dał o sobie znać po raz kolejny "Szczepan". Dryblingiem "związał" obrońców Tęczy i silnym strzałem po ziemi umieścił piłkę obok bezradnego bramkarza gości. Upływające minuty, to ciągły napór Orła. Sytuacje swoje na podwyższenie wyniku marnowali chociażby Eryk Łaciński czy Piotr Kwietniewski, którym brakowało precyzji i zimnej krwi.

Początek drugiej połowy, to lekka przewaga Tęczy, która w tym czasie zdobyła kontaktową bramkę. W 50' zagranie piłki za linię obrony wykorzystał napastnik Tęczy, który wykorzystał zawahanie naszego bramkarza, Pawła Cholewińskiego. Upływające minuty pokazywały, że to "Orzeł" będzie prowadził grę. W 75' zamieszanie w polu karnym wykorzystał Tomasz Skoczylas, który skierował piłkę w długi róg bramkarza Tęczy, podwyższając tym samym wynik spotkania na 3-1. W 83' rajdem popisał się Eryk Łaciński. Biegnąc z piłką niemal od połowy boiska, "przeciągną" całą stronę Tęczy i celnym dograniem wyłożył "jak na tacy" piłkę Emilowi Zielińskiemu. Zielak nie miał żadnego problemu z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Wypowiedź pomeczowa:

Kamil Dydo - Trener Orła:

"Jestem zadowolony z wyniku lecz nie do końca z naszej gry. Brakuje nam jeszcze dokładności i przyśpieszenia. W meczu z Tęczą stwarzaliśmy sobie naprawdę sporo okazji, ale brakowało precyzji. Teraz myślimy już o kolejnym meczu. Mobilizacji na pewno nie zabraknie."

Orzeł Urzędów - Tęcza Kraśnik

4-1 (2-0)

Bramki:

Z. Szczepański 12', 30'

T. Skoczylas 75'

E. Zieliński 83'

Skład: Cholewiński, Lutsyk (89' D. Dzikowski), Dydo (62' Suchanowski) Michalak, Mazik (46' Wereski) Kozakowski, Skoczylas, Kwietniewski, Łaciński (80' H. Dzikowski) Zieliński, Szczepański.